Zadaje pytania…
Szukam odpowiedzi…
Czasami myślę, że już wiem…

Będąc małą dziewczynką, w czasie wakacji wyjeżdżałam na wieś do rodziny taty. To tam poznałam pewnego wiejskiego ogrodnika i zapach skoszonej trawy. Do niego posyłali mnie rodzice, kiedy były imieniny Jana, mojego taty. Pamiętam radość i zachwyt, kiedy wracałam z bukietem. To tam narodziła się moja miłość do kwiatów.

Będąc dużą dziewczynką ukończyłam krakowskie Liceum Plastyczne. Zdobyłam dyplom na Wydziale Form Przemysłowych w Krakowie w Katedrze Komunikacji Wizualnej u prof. Jana Nuckowskiego. Obecnie pracuję jako projektant grafiki w Studio Kozak. Jestem autorką logo miasta Krakowa. W znakach zawsze fascynowała mnie semiotyka – nauka o systemach znakowych, w których zapisana jest niesamowita wiedza naszych przodków.  

Mandale to moja pasja, która czerpie z pierwotnej mądrości. Uważam, że otoczenie, w którym przebywamy wpływa na nasze samopoczucie. Chciałabym, aby mandale wprowadziły harmonię do Twojego wnętrza.  

Zdobyte wykształcenie wykorzystuję również w tworzeniu bukietów i w kompozycjach florystycznych – szukam harmonii kolorów, bawię się kontrastem, wydobywam strukturę formy. Marzę o tym, aby kwiaty towarzyszyły nam w niezwykłych chwilach i budowały nasze wspomnienia.

Chciałabym zachować swoją dziecięcą radość, świeżość pierwszego spojrzenia  i zachwyt nad otaczającym światem i ludźmi. I tym chcę się dzielić.

Napisz