Kościół św. Grzegorza Wielkiego w Krakowie

Barokowe dekoracje w złotych gazonach


Zdjęcie fragmentu dekoracji na ślub w kościele św. Grzegorza Wielkiego

Wesele: Katarzyna i Tomasz

Kościół św. Grzegorza Wielkiego w Krakowie. Dekoracje na sierpniowy ślub Pani Katarzyny były interesującym wyzwaniem ze względu na zabytkowy charakter kościoła w stylu gotyckim z barokowymi ołtarzami. Do dekoracji złotych krzeseł Chiaviari dla Młodej Pary i świadków posłużyły tiule i kompozycje z pięknych dali w pastelowej kolorystyce. Stary zabytkowy biały klęcznik został udekorowany małymi kompozycjami z kwiatów, które podkreślały piękną formę elementów zdobniczych. Bukieciki do dekoracji ławek powstały z miniaturowej róży w pudrowym odcieniu z asparagusem, a biały tiul został ozdobiony koronkową wstążką. Przed wejściem głównym zostały ustawione pastelowe kompozycje na złotych geometrycznych kwietnikach w złotych gazonach, które subtelnie nawiązywały do ceglanej fasady kościoła i złotych zdobień we wnętrzu.

Na schodach stanęły białe lampiony, a balustrada została przystrojona sześcioma kompozycjami z kwiatów, których usytuowanie nawiązywało do formy kamiennych schodów. Dzięki pastelowej kolorystyce, tradycyjnym kwiatom i opadającej formie kompozycje doskonale wpisały się w otoczenie.

fot. Anna Osetek „A to było tak”

Zobacz realizacje w podobnym stylu

kościół,ślub w kościele,dekoracje na ślub w kościele,dekoracja krzeseł na ślub w kościele,dekoracje ławek w kościele na ślub,dekoracje,katarzyna,Chiaviari,Kraków,krakow,dekoracja ławek,klęcznik
Kościół św. Erazma w Barwałdzie Dolnym